e-Bug Detektivní hra

V e-Bug Detektivní hře si žáci zahrají na detektiva, "Hledače bacilů". Ten se dostává do situací, které jsou vždy spojené s některým z nebezpečných mikrobů. Každá mise (1 – 3) má detektivní zápletku. Žák musí vyslechnout všechny podezřelé a objevit důkazy, které ho dovedou ke správnému vyřešení případu.

Mise 0: Trénink

Hráčům je představena dějová linie hry, způsob získávání informací a důkazů nutných k vyřešení detektivních zápletek v jednotlivých misích.

Mise 1: Nebezpečný mikrob na grilovací party

Herec Hugh Gaego onemocněl brzy poté, co vyhrál hlavní cenu pro nejlepšího filmového herce. Šéf jeho ochranky Heracles Samson si myslí, že Hugh byl úmyslně otráven šéfkuchařem restaurace, který je shodou okolností bratrem herce, který hlavní cenu díky Hughovu vítězství nezískal. Hráči prohledávají kuchyň, koupelnu a další místa, na kterých se herec pohyboval. Hledají důkazy o špatné hygieně a možném zdroji infekce a tím se učí, proč je tak důležité hygienu při přípravě i konzumaci jídla dodržovat.

Mise 2: Když bakterie zvlčí

Na různých místech Evropy se objevila zpráva o nebezpečné nemoci, kterou není možné léčit běžnými léky. Dokonce i nejsilnější antibiotika se v její léčbě ukazují jako neúčinná. Z neznámého důvodu se tato nebezpečná choroba vyskytuje pouze v některých oblastech, zatímco jinde vůbec ne. Hráči navštíví nejvíce zasaženou oblast, mikrobiologickou laboratoř a podívají se i do lékařské ordinace. Díky hře si uvědomí spojitost mezi nadměrným a zbytečným užíváním antibiotik a vznikem bakterií rezistentních na antibiotika.

Mise 3: Hazard se nevyplácí

Hráč je jako detektiv přivolán k vyšetřování případu, kdy náhle onemocněl celý fotbalový tým. Na základě prvních poznatků, které získává, odhaluje, že původcem nemoci by mohl být nebezpečný mikrob. Hráč se v průběhu hry učí o důležitosti dodržování hygieny. Dozvídá se, jak je důležité vždy dobrat celé předepsané balení antibiotika i to, že nesmíme brát žádné léky (ani antibiotika), které nebyly lékařem předepsány přímo nám.

 

 

 

 

border border
border